Etiketler

, , ,

Ertuğrul SoysalRedHack‘çilerin hesabını ele geçirdiği AKP Yozgat Milletvekili Opr.Dr.Ertuğrul Soysal‘ın yazdığı ve gerçekmiş gibi diğer Milletvekilleri ve Bakanlara yolladığı metin su yüzüne çıktı. Aylardır yaşananların nasıl bir aldatma ve çarpıtmayla başladığını ve bu manipülatif-provokatif çalışmaya kimlerin nasıl da inandırıldığı şimdi daha net anlaşılıyor. Metindeki içerikle, dillendirilen iddialar,ithamlar ve iftiraların nasıl da örtüştüğüne dikkat edin. 

Mail’in Başlığı:

“PARALEL ÖRGÜTÜN BAŞI FETHULLAH GÜLEN’İN TÜRKİYE’DEKİ İMAMLARINA GÖNDERDİĞİ VE UYULMASINI İSTEDİĞİ TALİMATLARI”

Yazılan metnin bilgilendirme girişi:

Saygıdeğer Bakanım, Milletvekilim;

17 Aralık 2014 tarihinden sonra kendilerine Hizmet Hareketi diyen bir örgütün başında bulunan Fethullah Gülen’in, Hizmetinde bulunan has elemanlarına yazdığı mektuptur. Okuyup bilmeniz ve Parti çalışmalarında kullanmanız amacıyla gönderilmiştir. Takdirlerinize sunarım.

Dr. Ertuğrul Soysal / Yozgat Milletvekili.

İşte (sözde) o “mektup”:

“Hayrı Kesir için şerri kalil (şerri cüzi) irtikab edilir. 159 devlet içinde Hizmet Hareketi ve müesseselerimiz var. Bu Hizmet’in (Dünyada) bekası için Türkiye feda edilir. Amerika isterse, dünyada hemen bizi bitirir. Ama Türkiye’deki mücadelede ABD yanında yer alırsak güçlü çıkarız. Kayıplar önemli değil haklı olandan yana değil hizmetimizi muhafaza için güçlü olandan yana olmak esas düsturumuz olmalı. Tedbir, İnkar ve Takiye ile her yolu kullanarak mücadele isteyeceksiniz. 1993 yılından sonra mütevelli olanlara yetki verilecek. Biat var sorgulama yok. 1993′lü yıllardan önce özellikle ilk yıllarda hizmete girenler evveliyatımızı biliyorlar. Bugün yapılıp söylenenleri geçmiş ile mukayese edip sorguluyorlar. Bunlarla bir sonuca varmamız mümkün değil. Netice alabilmek ve muvaffak olabilmemiz için Kominist, Faşist, Alevi, Chp fark etmez. Herkesle ittifak edin. İstişareye tabi olunacak orada tebliğ edilenlere mutlak itaat edilecek. Nedeni sorulmayacak 3 senedir uzun’un  (RTE) ölümüne dua ediliyor. Hala ayakta. Demek ki halisane dua etmiyorsunuz. 30 yıldır bütün milleti fişledik. Gölge devlet tamam. 5000 savcı, o kadar hakim, onbinlerce Polis, o kadar Asker, şehit (intihara) olmaya hazır. Hiç kimse hayır diyemez. Herkesin zaaf ve özelliklerini kaydetmiştik. Gerekirse açıklarını açıklamakla şantaj yapın herkesi her an hain ilan ediliriz endişesi ve baskısı altında tutun bütün bilgiler her alanda Amir, Memur, Hakim, Savcı, Asker, General, Vali, Müsteşar, Esnaf, Talebe sayı ve özellikleri masanızda bütün bir yere gelecek çocuklara tedbir, inkar ve takiyye’yi öğretin hedefe varmak için iftira, rüşvet, makam, kadın, kaset, yalan tehdit kullanmakta beis yoktur. Başbakan ve hiç kimse bugünü tahmin edemediği için baş ederim diye direniyor. HSYK, Adliye, Yargıtay, Emniyet, Mülki idare, Bakanlıklar, Üst kurullar, Asker hepsi oluşturduğumuz paralel devletin kontrolünde mesele MOSSAD, CIA ve diğerleri (Uluslar arası güç) ümmet adına hareket ettiği için Uzun’u (RTE) götürmek istiyor. Bize de onun akılsızca davranışları yüzünden 159 ülkedeki okullarınızı kapatırız yada RTE’yi götürürsünüz diyorlar.           

             Hizmetimizin selameti adına bir kişi veya ülke gitse ne olur. Bu seçimlerde %65 ile bile gelseler ama gerçek ama düzmece dosyalar ile götürmek zorundayız. Ok yaydan çıktı bir kere bu safhadan sonra geri dönüş yok olmamız anlamına gelir. Onun için tek yol her şeyi kullanarak taarruzdur. Önümüze kim çıkarsa haklı haksız, yaş kuru ezip geçeceğiz. 44 senedir ördüğümüz hırkayı buyurun siz giyin diyecek değiliz.”

***

İftira Belgesi1

İftira Belgesi2

Evet dostlar; Suret-i Hak’dan görünüp Hakk Davası’nı tahrip etmeye kalkmak,ancak bu kadar münafıkça ve bu denli şeytanca yapılabilirdi. İslami terminolojiyi bilen, Hizmet Hareketini kısmen de olsa tanıyan bir münafığın üretebileceği fitne ve fesat metni, ancak bu kadar olabilirdi.

Tek kelimesine, noktasına-virgülüne ve imlasına dokunulmamış bu metindeki ifadelerin çarpıklık ve çirkinliği; Fethullah Gülen’in ifadelerine ve Türkçeye olan hakimiyetine az buçuk aşina olanlar hemen fark ederler.

Öyle bile olsa amacına ulaştığını, Başbakan ve şürekâsının  inanarak yaşadığı paranoyadan anlıyoruz.

Allah adil-i mutlak ve tek Hâkim’dir. İnşallah bu metin, Mahkeme-i Kübra’da karşılarına çıkacak ve şaşmaz-yanılmaz hüküm o zaman verilecektir.

Münafığın kutsalı olmadığı için ahlâkı da yoktur ama, ateş en büyük ödülleri olacaktır…

Allah’a havale ediyoruz.

Doğan Topgül.