Etiketler

, , , , ,

4 Haziran 2012 AK Parti Genel Merkez İletişim Merkezi(AKİM)’ne CMK 250 ve yeni düzenlemeler hakkındaki endişe ve duygularımı yazdım ve sağlıklı bir cevap alabilir miyim diye de sordum. Konu Adalet Bakanlığını ilgilendirdiğinden 5 Haziran 2012 tarihinde, yani 24 saat içinde cevap geldi. Sıradan bir vatandaşının endişe ve sorularına bakanlık seviyesinde ve 24 saat gibi kısa bir sürede gelen cevabın, ülkenin “vatandaşını-bireyi- önemsemesi” açısından son 10 yılda ne kadar mesafe aldığını da gösteriyor. Buyurun yolladığım mail ve aldığım cevaba:

***Attığım Mail:

4.Haziran.Son zamanlarda medya ve parti yetkililerinden duyduğumuz CMK 250 hakkında yapılacak değişiklikle, özel yetkili savcıların yetkilerini kısıtlama kararının; sonuç alınmaya gidilirken, bu mazlum millete bir “Uhut Dramı” daha yaşatacağına inanıyor, şiddetle reddediyoruz.

Geçmişin tüm tortuları ve yükünden kurtulup, geleceğe doğru tarihi yürüyüşe hazırlanırken, sizlere destek veren ve dua eden ellerimizi böğrümüze yaslayıp, sakın ola ki bizleri beddualar etmeye mecbur bırakamayasınız. “Dualarla geldik, topla tüfekle gönderemiyorlar” diye çok iddialı konuşanlar, umarım dualarla tarihe gömülmezler!

Bizlere yaşattığınız heyecan ve umut günlerinde 150 yıllık makus talihimize bir göz atıp oradan, bugünleri yaşamamıza vesile olmuş kadrolarınızın serancamını yazdığım yazımı da gönderiyorum. Umarım ne yaptığınızı ve ne yapmak istediğinizi bir daha gözden geçirir, bizlerin elini böğrümüzde bırakmazsınız. Selam ve halen devam eden dualarımızla…

(İlgili yazım: Tapınak Yapı’dan Mülk Olan Devlaete Geçiş https://kelamihal.wordpress.com/2012/02/09/tapinak-yapidan-mulk-olan-devlete-gecis/)

*** Gelen Cevap:

Sayın DOĞAN TOPGÜL

AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz  120604-0013 numaralı başvurunuz, Adalet Bakanlığı; ‘na iletilmiştir. Bakanlıktan gelen cevaplar aşağıda yer almaktadır.

İlgili Mercilerin Cevabı:

05.06.2012
Hükümet olarak her zaman demokrasiyi güçlendirici çalışmalara imza attık. Demokrasinin ve hukuk devletinin üstünde bir güç olma heveslisi olanlara karşı da yine hukuk devleti çerçevesinde müeyyidelerinde getirilmesi konusunda ısrarcı olundu.

Bugün gelinen noktada bahsi geçen yasa maddesi ile ortaya çıkan konu farklı bir boyutta tartışılmaktadır; hükümetimiz, adeta bu zamana kadar yaptıkları yok sayılırcasına, bir hakkaniyetsizlikle itham edilmektedir. Aklı selimle düşünüldüğünde belli yönlendirmeler eksenin fikir serdeden insanlarımızın hükümetimize karşı takındıkları tavrın yanlışlığı ortaya çıkacaktır. 
Net olarak ifade etmek gerekirse; Bakanlığımızda böyle bir çalışma bulunmamaktadır.

Diğer yandan hükümetimizin yapacağı her çalışmanın, içinde bulunduğumuz durumu geri götürmek bir yana bugünden daha ileriye götüreceği kesin olarak bilinmelidir. Dolayısıyla yasa maddesinde bir değişikliğin olması veya olmaması değil, bunun ülkemize ve milletimize getireceği yarar tartışılmalıdır. Hükümetimiz her zaman ülkemizin ve milletimizin yararına icraatlara ve işlere imza atmıştır. Bunun bu şekilde net olarak anlaşılması gerekir.
İyi günler.
Adalet Bakanlığı –

***

Bilginize sunar sistemimizi kullandığınız için teşekkür ederiz.

AK PARTİ GENEL MERKEZ

HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI

AKİM

0312 444 25 44

 www.akparti.org.tr/akim

Reklamlar