Etiketler

, ,

Diyarbakır hakimi ve “Demokrat Yargı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi” olan Hakim Faruk Özsu kardeş “Balyoz davası garip bir dava, bu davada ürkütücü bir sahtelik belirtisi var. Balyoz davasının ürettiği mağduriyetler,28 Şubat’la yarışır hale geldi. Acılarını küçümsemiyoruz ama 28 Şubat’da ordudan atılanlar en azından özgürdüler ama, “Dinci Holdinglerde!” kendilerine iş bulabildiler. Bugünkülerin ise aileleri, onurları, gelecekleri ve hayalleri “Silivri Zindanlarında”. ”

“Başkalarının acılarına, yaralarına ve taleplerine açık bir dünya kuramadığınızda; inşa ettiğiniz her siyasal alan sadece sizin için bir ‘cennet’ olabilir ama, sizin dışınızdakiler için bir ‘dikta’ olarak kalmaya devam eder.”

Diyor ve ‘sirkatini söylerken şecaat arz ediyor” Nasıl mı?

1-) Bu ifadeleri biz yazsak veya kamuya açık bir yerde ifade etsek ‘sonuçlanmamış ve yürüyen bir davayı etkileme girişiminden’ hakkımızda hüküm üretecek bir makamda duruyor.

2-)Hakimler, sadece önlerindeki kanun ve yönetmeliklere göre, ‘hukuki deliller’ üzerinden yaptıkları yargılamalarla hüküm verirler. Dünya görüşleri ve yaşadıkları rejimin diyalektiği, verecekleri hükümler üzerinde birincil öncelik taşıyorsa unvanlarının önünde ‘Demokrat’ da olsa o ‘Hukuk Adamı’ değildir.

3-) 28 Şubat’ı sadece ordudan atılanların mağdur olduğu bir kısırlıkta görüyor ve o hareketin topyekun millete ve değerlerine karşı işlenmiş bir ‘cunta cürmü’ olduğunu bilemiyorsa; yarattığı manevi ve psikolojik travmanın yanında ülke kaynaklarının talan edildiği gerçeğini halen kavrayamamış ise, söyleyecek söz de yok!

4-) Son cümlesi oldukça tumturaklı ve 150 yıldır bu mazlum millete reva görülen ‘cehennem azabını’ tarif ediyor ve işte tam burada ‘sırkatini arz ediyor.’ Hani, sadece bir avuç askeri ve sivil bürokratın mutlu olduğu, bu mutluluğun daim ve kaim olması için gerekli her türlü tedbirin alındığı, çoğunluk olan toplumun geri kalan kısmının da adam yerine konmadığı ve hatta arada bir sopa yediği! ‘Diktatöryal Rejim’i tarif etmiş. Ve, kendinin de bu ‘rejimi koruyan hukuk sisteminin militanı’ olduğunu görmezden gelerek…Ne yaman ‘demokrat’ ve ne yaman çelişki.

Reklamlar