Etiketler

,

Bu ülkede “Adalet” kızımız 4 farklı ülkeden getirilen giysileriyle “Ucube” bir haldeyken, önce “3 Ali’ler Zebanisinin” tecavüzüyle tanıştı. 40 yıl utançla ve yaralı vaziyette dolaştıktan sonra yolu Yassı Ada’ya da düştü. Buradaki mahkemelerin halini ve “cübbeli  zebanileri(!)”  görünce, artık dayanamadı ve “Hukuk” denen yuvasından kaçıp “Kötü Yola” düştü!.. Yaklaşık 25 yıl ‘Sıkıyönetim Mahkemelerindeki’ iğfal ve tecavüzler sebebiyle utancı katmerlenmişti.

“5’li Çete Cuntasının” çağrılarıyla 1980 yılında zebanilerin gasp ettiği evine döndü. Onlara güvenme gibi bir gaflete daha düştü ve yıllarca tecavüze uğramak kaderi oldu..!

İniltilerini dışarıdan duyduğumuz “Adalet” kızımızı 30 yıl sonra ve tesadüfe bakın ki yine bir 12 Eylül günü (2010) yapılan kurtarma operasyonu (referandum) ile kurtarıdık. Şimdi “uluslararası bir sarayda” yeniden kendine gelmesi için çalışılmaktadır. İnşallah yaralarından, travmalarından ve psikolojik problemlerinden kurtulmuş olarak “Hukuk Kimliğiyle” döner ve O’na çocuklarımızı ve geleceğimizi güvenle emanet ederiz. Bu sorumluluk da kurtarma operasyonuna önayak olanların omzunda..!

1 Eylül 2010 Doğan TOPGÜL

Reklamlar